Azerbaycan ordusu, 49 yerleşim birimini işgalden kurtardı!

09 Kasım 2020, 19:22

Karabağ’ın kalbi Şuşa’yı işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu, Karabağ’ın çeşitli illerinde köyleri işgalden kurtarmaya devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 50’ye yakın yerleşim biriminin işgalden kurtarıldığını açıkladı.

Azerbaycan ordusu; 1 kasaba, 48 köy ve 8 stratejik tepeyi daha Ermenistan’ın işgalinden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, “Ordumuz 7 kentte 50’ye yakın yerleşim birimini Ermeni işgalinden kurtardı” dedi.

İlham Aliyev sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Muzaffer Azerbaycan ordusu, Hocavend’in Mets Tağlar, Salaketin, Zoğalbulak, Aragül, Tağavard, Büyük Tağavard, Zerdanaşen ve Şeher, Hocalı’nın Şuşakend, Muhtar ve Daşaltı, Fuzuli’nin Aşağı Güzdek, Govşatlı, Mirzecamallı, Şekercik, Merdinli, Şıhlı, Karamemmedli, Dövletyarlı, Hacılı, Hüseynbeyli ve Saracık, Zengilan’ın Sobu, Karagöz ve İskenderbeyli, Cebrail’in Kalacık, Mollahesenli, Esgerhanlı, Yukarı Nüsüs, Aşık Melikli, Niftalılar, Gerer ve Çelebiler, Gubadlı’nın Karamanlı, Hendek, Hemzeli, Mahrızlı, Hal, Ballıkaya, Ulaşlı, Tinli, Hocahan, Boyuneker, Karakoyunlu ve Çereli, Laçın’ın Gülebürd, Sefiyan ve Türkler köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerbaycan’dır.” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan
Ermenistan
Bunlara da bakın: