Azerbaycan askerleri Kars'ta: TSK'nın kış tatbikatı müşterek icra edilecek

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Ocak 2021, 21:35
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Ocak 2021, 21:35

Azerbaycan askerleri, 1-12 Şubat arasında gerçekleştirilecek “Kış Tatbikatı”na katılmak üzere Kars’a geldi. MSB’den konuya ilişkin yapılan açıklamada “Karabağ’da Ermenistan Ordusuna karşı büyük bir zafer kazanan kardeşlerimize büyük bir gururla hoş geldiniz diyoruz.” denildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) son dönemdeki en kapsamlı kış tatbikatı 1-12 Şubat tarihlerinde Kars’ta yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından bugün yapılan açıklama ile “Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı”nın 1-12 Şubat arasında Azerbaycan ile müşterek icra edileceği kaydedildi. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurlarının da katılacağı tatbikatta tank bölükleri, topçu bataryaları, keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, komandolar ve helikopterler görev alacak.

MSB’DEN AZERBAYCAN ASKERLERİNE: HOŞGELDİNİZ

Milli Savunma Bakanlığının Azerbaycan ordu mensuplarının Kars’a geldiğini duyuran açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Karabağ’da Ermenistan Ordusuna karşı büyük bir zafer kazanan kardeşlerimize büyük bir gururla hoş geldiniz diyoruz. ‘Tek Millet, İki Devlet’ anlayışımızla tek yürek, tek bilek, tek yumruk olarak çalışmaya devam edeceğiz.”