Ayasofya'da Kuran okunmasına hiddetlenen Yunan ırkçıları Batı Trakya'daki camileri hedef aldı

01 Haziran 2020, 17:21

Ayasofya Camii’nde Kur’an okunmasını hazmedemeyen Yunanistan’daki Türk ve İslam düşmanı zihniyet, ecdat yadigarı 597 yıllık Çelebi Sultan Mehmet Camii’nin minaresine Yunan bayrağı astı.

Yunanistan’ın Batı Trakya Bölgesindeki Dedeağaç İline bağlı Dimetoka’da bulunan ve Avrupa’daki en eski Osmanlı camisi olan Çelebi Sultan Mehmet Camii’nin minaresine Yunan bayrağı astılar. İstanbul’un fethinin 567. yılı nedeniyle Ayasofya’da Fetih Suresi okunmasının ardından çıldıran Türk ve İslam düşmanı zihniyet, hazımsızlığından kaynaklanan kışkırtıcı eylemlere devam ediyor.

YUNAN MEDYASINDAN ÇİRKİN KIŞKIRTMA

Provokasyon için Batı Trakya Türklerinin yaşadığı bölgenin seçilmesiyle, aslında geçtiğimiz yıl yanan caminin kundaklanmış olabileceğine ilişkin şüpheleri yeniden gündeme taşımış oldu. Yunan medyası, “İstanbul’da utanç görüntüleri, Ayasofya’da İslami dua, büyük saygısızlık ve tahrik” gibi skandal haberlerle halkı kışkırttı. Yapılan provokatif yayınların ardından ise bu çirkin olay gerçekleşti. Avrupa’daki en eski Osmanlı camisi olan ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan 597 yıllık Çelebi Sultan Mehmet Camii’ne provokatörler tarafından Yunan bayrağı asıldı.

Ayasofya Cami
Batı Trakya
Yunanistan
Bunlara da bakın: