Avrupa Şampiyonası Kadınlarda Türk taekwondocular zirvede!

04 Kasım 2019, 13:15

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İtalya’nın Bari şehrinde düzenlenen şampiyonada 213 sporcu mücadele etti. Şampiyonanın son gününde, kadınlar 67 ve 67 ile erkekler +80 kiloda müsabakaları yapılırken 3 Türk taekwondocular tatamiye çıktı. Kadınlar 67 kiloda Nur Tatar Askari ve +67 kiloda Nafia Kuş bronz madalya elde etti. +80 kiloda Emre Kutalmış Ateşli ise çeyrek finalde şampiyonaya veda etti.

MİLLİ TAKIM KADINLARDA AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye, alınan sonuçlar ile birlikte 10 sporcuyla katıldığı şampiyonayı 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. Şampiyonada kadınlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım ve 57 kiloda İrem Yaman altın, 53 kiloda Zeliha Ağrıs gümüş, 67 kiloda Nur Tatar Askari ve +67 kiloda Nafia Kuş bronz madalya kazandı. Türkiye, kadınlarda takım halinde Avrupa şampiyonu olurken genel klasmanda ise Avrupa üçüncülüğünü elde etti.

İREM YAMAN’DAN ALTIN MADALYA

İtalya’da düzenlenen G4 Ekstra Avrupa Teakwondo Şampiyonasında milli sporcu İrem Yaman, altın madalya kazandı. İrem Yaman, Bari şehrinde düzenlenen şampiyonanın ikinci gününde kadınlar 57 kiloda son 2 olimpiyat şampiyonu İngiliz Jade Jones ile karşılaştı.
Rakibini 22-9 mağlup eden milli sporcu, altın madalyanın sahibi oldu.İrem Yaman, madalya töreninde İstiklal Marşı’nın okunduğu esnada asker selamı verdi.

avrupa şampiyonası
Bunlara da bakın: