Genç dövüşçü, Güney Kore'den madalyayla döndü

04 Eylül 2019, 15:20

Güney Kore’de düzenlenen Dünya Dövüş Sanatları Oyunları’nda, Muaythai Büyükler Kategorisi Türkiye 2’ncisi olan 19 yaşındaki Alperen Avcı, 3’üncülük elde ederek altın madalya ile döndü.

Güney Kore’de 27 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Dünya Dövüş Sanatları Oyunları’nda,Türkiye’yi temsil etmek üzere katılan Muaythai Büyükler Kategorisi Türkiye 2’ncisi olan 19 yaşındaki Alperen Avcı, 3’üncülük elde etti.

Türkiye Muaythai Şampiyonası’nda Kartal’ı temsil ederek 2’nci olan Alperen Avcı, Güney Kore’nin Chungju kentinde düzenlenen Dünya Dövüş Sanatları Oyunları’nda ise Türkiye’yi temsil etti.
Yapılan müsabakalar sonucu 3’üncülük madalyası kazanmayı başaran Avcı, podyuma çıkarak ülkesini gururlandırdı.

OYUNLARA KIRGIZİSTAN DA KATILDI

Güney Kore’nin Chungji şehrinde düzenlenen Dünya Dövüş Sanatları Oyunları’na Kırgızistan da katıldı.Katılan Kırgız sporcular, başarılı performanslar sergiledi. Dünya Dövüş Sanatları Oyunları’na, 106 ülkeden dövüş sanatlarının 20 dalından performans sergileyen en iyi temsil edecek 3500 sporcu katıldı.

Oyunların açılış törenine, Birleşmiş Milletler (BM) 8’inci Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Yu Zaiping, Hollywood oyuncusu Wesley Snipes ve diğer ünlüler de katıldı.

Wushu bölümündeki Dünya Dövüş Sanatları Oyunları’ndaki en iyiler arasında, Kırgız Cumhuriyeti Geleneksel Wushu Federasyonu’nun önde gelen sporcusu, Ulusal Çocuk ve Gençlik Merkezi Wushu okulu Seytek öğrencisi Kokumbek kızı Eles oldu. Baguazhan stilini başarıyla sergileyen, müsabakalarını yalnızca Hong Kong ve Malezya’dan gelen sporculara karşı kaybeden Eles, 4’üncü oldu.

Alperen Avcı
Dünya Dövüş Sanatları Oyunları
Güney Kore
Muaythai
Bunlara da bakın: