Atatürk, vefatının yıl dönümünde Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliğinde anıldı

10 Kasım 2019, 10:44

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliğinde anıldı.

Büyükelçilik binası önündeki Ukrayna bayrağı yarıya indirilerek büyükelçiliğin Facebook hesabından şu mesaj yayımlandı: “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde Türk milleti ile dayanışmamız adına Ukrayna Büyükelçiliği’ndeki bayrak yarıya indirildi.”

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde Türk milleti ile dayanışmamız adına Ukrayna Büyükelçiliği'ndeki bayrak yarıya indirildi#10Kasım1938

Опубліковано Ukrayna Ankara Büyükelçiliği/ Посольство України в Турецькій Республіці Субота, 9 листопада 2019 р.

UKRAYNA’NIN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN ATATÜRK PAYLAŞIMI

Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğu da Facebook sayfasından “10 Kasım 1938” hashtagi (etiketi) ile paylaşımda bulundu.

ATATÜRK UKRAYNA’NIN ANTALYA KONSOLOSLUĞUNDA DA ANILDI

Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğu da 10 Kasım’ın yıl dönümünde Atatürk’ü anmak için binalarının önündeki bayrağın yarıya indirildiğini kaydetti. Konsolosluk görevlileri Atatürk’ün resminin bulunduğu thirtler giydi.

В Консульстві України в Анталії приспущено державний прапор!На знак шани та солідарності з усім турецьким народом в…

Опубліковано Консульство України в Анталії/Ukrayna Konsolosloğu Antalya Субота, 9 листопада 2019 р.
10 Kasım
10 Kasım 1938
anma
ATATÜRK
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bunlara da bakın: