ASUS, Rusya'ya yönelik satışlarını durdurdu

Bilim ve Teknoloji
qha muhabir
14 Mart 2022, 22:28
qha muhabir
14 Mart 2022, 22:28

ASUS, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mıhaylo Fedorov’un çağrısına yanıt olarak Rusya’ya yönelik satışlarını durdurduğunu ve Ukrayna’ya yardım amaçlı Afet Yardım Vakfı’na 30 milyon Yeni Tayvan Doları bağışlanacağını duyurdu.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mıhaylo Fedorov, 10 Mart’ta Twitter üzerinde 2 sayfalık bir mektup ile ASUS’u Rusya’dan geri çekilmeye çağırmıştı. Bugün ASUS’tan çağrıya yanıt geldi. Tayvan merkezli teknoloji devi ASUS, Rusya’ya yönelik satışlarını durdurduğunu ve Ukrayna’ya yardım amaçlı Afet Yardım Vakfı’na 30 milyon Yeni Tayvan Doları (1 milyon ABD dolarından fazla) bağışlanacağını duyurdu.

RUSYA PAZARINA SEVKİYAT DURDULDU

ASUS tarafından Twitter üzerinde yapılan açıklamada, ASUS’un her zaman uluslararası rutinlere uymayı taahhüt ettiğini ve tedarik zinciri, lojistik, bankacılık işlemleri ve diğer faktörlerin oluşturduğu karmaşık zorluklar nedeniyle Rusya pazarına sevkiyatlarını durdurduğunu bildirdi.

30 MİLYON YENİ TAYVAN DOLARI İNSANİ YARDIM SAĞLANACAK

Yardım çabalarına katkıda bulunmak için ASUS’un Afet Yardım Fonu’na 30 milyon Yeni Tayvan Doları (1 milyon ABD dolarından fazla) bağışlayacağı belirtilen açıklamda barışın bir an önce yeniden sağlanması ve insani yardımın sıkıntıda olan herkese zamanında ulaşması dilekleri ifade edildi.