Aslan Ömer Kırımlı'dan şehit edilen iki Kırım Tatarı hakkında başsağlığı mesajı

Güncel
Ömer Cihad Kaya
12 Temmuz 2019, 18:15
Ömer Cihad Kaya
12 Temmuz 2019, 18:15

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Aslan Ömer Kırımlı, Kırım’da cansız bedenlerine ulaşılan iki Kırım Tatarı hakkında taziye mesajı yayımladı. Kırımlı, yayımladığı mesajda, “Milletimize vahşice zulmedenlere de Allah en ağır cezayı versin” dedi.

Kırım’da vahşice yakılmış ve denize atılmış olarak bulunan vatansever iki Kırım Tatarının katledilmesine yönelik tepkiler artıyor.

Aluştalı iş adamı Raşid Yagyayev ve Bahçesaraylı Fahri Mustafayev’in cansız bedenlerinin bulunmalarının ardından, cenazeler tekbirlerle defnedilirken, Kırım Tatar Milli Meclis (KTMM) Başkan Yardımcısı Aslan Ömer Kırımlı da bir taziye mesajı yayınladı.

“ŞEREFLİ MİLLETİMİZE ZULMEDENLERE ALLAH EN AĞIR CEZAYI VERSİN”

KTMM Başkan Yardımcısı Aslan Ömer Kırımlı başsağlığı mesajında, “Hem iş adamı Raşid Yagyayev, hem de genç kardeşimiz Fahri Mustafayev kendilerini vatanımız Kırım’a adamış, topluma mal olmuş vatanperver insanlardı. Rus vahşetinin arttığı bu acılı günde, aziz milletimize ve kederli ailelere baş sağlığı ve metanet diliyorum. Allah şehitlerimizin mekanını cennet kılsın. Şerefli milletimize vahşice zulmedenlere de Allah en ağır cezayı versin” dileğinde bulundu.

KTMM Başkan Yardımcısı Aslan Ömer Kırımlı, Kırım’daki Rus işgalcilerin şiddet ve vahşetini artırdığına dikkat çekerek, “Hiçbir zulüm, Kırım Tatar Türklerinin vatana olan inancını ve milli mücadelesini engelleyemeyecektir” dedi.