ASELSAN, Ukrayna zırhlı araçlarını koruyacak

Güncel
Ömer Kaya
26 Ekim 2021, 22:19
Ömer Kaya
26 Ekim 2021, 22:19

Türk savunma sanayi şirketi ASELSAN, Ukrayna’da faaliyet gösteren Practica firmasına Kozak-2M1 zırhlı araçlarını silahlandırmak için uzaktan kumandalı silah istasyonları imal edecek.

ASELSAN tarafından yerli ve özgün olarak üretilen Sarp Dual ve Sarp Zafer UKKS sistemleri Ukrayna ordusuna hizmet verecek. Defence Blog haber sitesinin yayımladığı habere göre, Ukraynalı savunma sanayi şirketinin zırhlı araçlarının korunması için ASELSAN tarafından uzaktan komutalı silah sistemleri tedarik edilecek.

ASELSAN, Ukraynalı Practika şirketi tarafından geliştirilen Kozak-2M1 zırhlı araçları için Sarp Dual ve Sarp Zafer uzaktan komutalı stabilize silah sistemleri tedarik etmeye hazır olduğunu belirtti.

ASELSAN’IN SARP ZAFER VE SARP DUAL UZAKTAN KOMUTALI SİLAH SİSTEMLERİ

SARP DUAL UKSS
ASELSAN’IN SARP ZAFER VE SARP DUAL UZAKTAN KOMUTALI SİLAH SİSTEMLERİ UKRAYNA’DA

Aselsan’ın sitesinde yer alan bilgilere göre SARP ZAFER Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi, muharebe alanı ihtiyaçlarına cevap vermek ve kritik tesisleri korumak üzere hassas keşif yeteneğini etkin atış gücü ile birleştiriyor.

SARP ZAFER Sistemi, taktik kara araçlarında hava ve kara tehditlerine karşı kullanılabileceği gibi sabit tesislerde asimetrik tehditlere karşı da kullanılabiliyor.

ASELSAN SARP-DUAL Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistem de, ana silah olarak 7.62mm makineli tüfek, 12.7mm uçaksavar veya 40mm bombaatar takılabilen, bu silahların yanına yardımcı silah olarak ise 7.62mm makineli tüfek takılabilen bir silah sistemidir.

Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan SARP Sistemi, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşımaktadır. Tekerlekli/paletli zırhlı araçlara ve sabit platformlara entegre edilebilen, uzaktan komutalı olması nedeniyle personel güvenliğini sağlayan etkili ve çok yönlü bir sistemdir.

aselsan sarp silah kulesi, aselsan sarp dual, aselsan sarp taret, aselsan sarp ukss, aselsan sarp kule,
ASELSAN’IN SARP ZAFER VE SARP DUAL UZAKTAN KOMUTALI SİLAH SİSTEMLERİ UKRAYNA’DA