Arsenal, Mkhitaryan'ın Azerbaycan'a götürülmeyeceğini açıkladı

Güncel
Oğuzhan Batur
21 Mayıs 2019, 17:36
Oğuzhan Batur
21 Mayıs 2019, 17:36

Arsenal, Ermeni futbolcusu Henrikh Mkhitaryan’ı, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de oynanacak UEFA Avrupa Ligi finaline götürmeyecek.

Goal’ün haberine göre, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki Dağlık Karabağ sorunu, UEFA’nın en büyük ikinci organizasyonu olan Avrupa Ligi’ni de darbe vurdu.

Birbiriyle diplomatik ilişkisi bulunmayan iki ülkeden Ermenistan’ın vatandaşı olan Mkhitaryan’ın, Azerbaycan’daki final müsabakasına güvenlik endişesi nedeniyle götürülmeme ihtimali gün geçtikçe kuvvetlenmişti. Arsenal futbol takımı, bu ihtimali resmileştirdi. Mkhitaryan, Bakü’deki finalde takım arkadaşlarını yalnız bırakacak.

Kulüpten yapılan açıklamada bu hususla ilgili derin hayal kırıklığı ifade edilirken, “Micki’nin kadroda olabilmesi için tüm seçenekleri detaylı bir şekilde analiz ettik fakat Micki ve ailesiyle görüştükten sonra, oyuncunun Avrupa Ligi finaline götürülmemesinde karar kıldık.” sözleri kullanıldı.

Konuyla ilgili endişelerini UEFA’yla paylaştığını dile getiren Arsenal, 30 yaşındaki futbolcunun final maçının hazırlıkları kapsamındaki tüm antrenmanlara katılmayı sürdüreceğini duyurdu. UEFA Avrupa Ligi finali, 29 Mayıs Çarşamba günü Arsenal ile Chelsea arasında oynanacak.

Azerbaycan ise daha önce Ermeni futbolcunun ülkeye girmesinde hiçbir engel olmadığını ve gerekli güvenlik önlemlerinin sağlanacağını belirtmişti.