Antalya'da kültürler buluştu: Ukraynalı koro Türkçe ilahiler söyledi

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
11 Mayıs 2019, 17:07
Mehmet Berk Yaltırık
11 Mayıs 2019, 17:07

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Ukraynalı Bereginya Korosunun söylediği Türkçe ilahiler Antalyalıları mest etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi etkinliklerinde sahneye çıkan Ukrayna Kültür Sanat Derneği Halk Korosunun (Bereginya) seslendirdiği Türkçe ilahileri ve ezgiler akşama renk kattı.

Belediyenin Ramazan boyunca her akşam farklı etkinlikler düzenleyerek sürdüğü geleneksel etkinlikler kapsamında 10 Mayıs 2019 tarihinde iftar sonrasında, Karaalioğlu Parkı’nda Antalyalılar hem keyifli bir akşam geçirdi hem de çeşitli eğitim programlarını seyretme imkanı buldu.

Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü eğitimci polisleri Antalyalılara çeşitli başlıklar altında uygulamalı eğitim vermesinin ardından Bereginya Korosu sahneye çıktı.

UKRAYNALI KADINLAR KOROSUNDAN TÜRKÇE İLAHİLER

Ukraynalı kadınlardan oluşan Bereginya Korosunun sahne performansı izleyicileri büyüledi. Koronun Türkçe olarak seslendirdiği “Demedim mi”, “Sordum Sarı Çiçeğe” ve “Şu Cennetin Irmakları” ilahileri Antalyalılardan büyük alkış aldı.

Şef Olesya Mercan’ın yönetimindeki koro “Çanakkale Türküsü”, “Yemen Türküsü”, “Tuna Nehri”, “Hey 15’li” türkülerini de okudu. Büyük beğeni toplayan koro seyircilere duygusal anlar yaşattı.