Ankara'da kar yağışı etkili oldu!

Güncel
Ozan Barış Erim
24 Aralık 2020, 14:57
Ozan Barış Erim
24 Aralık 2020, 14:57

Ankara’da gece başlayan ve sabah saatlerine kadar etkili oldu. Kar yağışı özellikle Çankaya, Keçiören gibi ilçelerde etkisini gösterdi.

Başkent’te dün gece saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi ile birlikte kar yağışı etkili oldu. Şehrin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı, sabaha karşı kent merkezinde etkisini gösterdi. Zaman zaman tipi şeklinde yağan kar ile birlikte Başkent, beyaz örtüyle kaplandı.

KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

Kar yağışı nedeniyle ana arterler ve özellikle Eskişehir yolunda ulaşım yavaşladı. Polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücüleri yönlendirerek ulaşımı rahatlatmaya çalıştı. Başkentin karla kaplanması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kar küreme ve tuzlama çalışmaları başlatıldı.

BUZ VE DON NEDENİYLE KAZALAR YAŞANDI

Öte yandan kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler zor anlar yaşadı. Başkent’te Buzlanma ve don nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi.

METEOROLOJİ’DEN YENİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Ordu çevreleri ile sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın, Düzce, Sakarya, Bolu, Ankara ve Çankırı’nın batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerde yağmur, Düzce çevrelerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusu ile sabah saatlerinde Ankara, Bolu, Karabük ve Çankırı’nın batısında hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.