Ankara'da zehir tacirlerine operasyon

Haberler
Mehmet Berk Yaltırık
01 Haziran 2019, 15:54
Mehmet Berk Yaltırık
01 Haziran 2019, 15:54

Ankara’da Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti yaptıkları belirlenen bir suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

Okul önlerinde uyuşturucu madde satışı yapan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde Mamak İlçe Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından, Tuzluçayır Mahallesi’nde Türkmenistan uyruklu Ç.A’nın uyuşturucu satışı yaptığı bilgisi üzerine zanlının takibe alındığı, uyuşturucu maddeyi satmak için buluştuğu Gürcü uyruklu M.S. ile alışveriş sırasında suçüstü yakalandığı aktarıldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre zanlıların alınan ifadeleri doğrultusunda uyuşturucu teminine aracılık ettiği belirlenen Y.T adlı şahsın adresini belirleyen ekiplerin eve operasyon düzenlediği, evden kaçıp arabasıyla uzaklaşmak isteyen zanlının kısa sürede yakalandığı öğrenildi.

Y.T’nin sorgusunun ardından Etimesgut ilçesinde belirlenen bir adrese düzenlenen operasyonda da Türkmenistan uyruklu H.A. ve B.B adlı şahısların gözaltına alındığı belirtildi.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, bir kilogram eroin, iki kilogram afyon sakızı, 400 gram metanfetamin, 500 uyuşturucu hap, bir tabanca, iki şarjör, çok sayıda mermi, bir hassas terazi ve uyuşturucu ticaretinden elde ediliği belirlenen 5 bin lira nakit para bulundu.