Ankara'da ''4.TRAVELEXPO ANKARA'' Turizm ve Seyahat Fuarı

15 Kasım 2019, 18:38

ATİS Fuarcılık Şirketi tarafından düzenlenen ”4.TRAVELEXPO ANKARA” Turizm ve Seyahat Fuarı 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travelexpo Ankara, Atis Fuarcılık A.Ş. Tarafından 4. kez 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında, ATO Congresium’da gerçekleştiriliyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen Travelexpo Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, geçtiğimiz yıl 21 ülkeden 250 katılımcı firma ve 51.000 ziyaretçiyi bir araya getirmişti.

Fuar saatleri:
14 Kasım 2019 10.00 – 19:00
15 Kasım 2019 10.00 – 19:00
16 Kasım 2019 10.00 – 19:00
17 Kasım 2019 10.00 – 17:00

B2B İŞBİRLİKLERİ


Travelexpo Ankara 4.Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara katılan firmalarla işbirliği yapmak üzere, dünyanın farklı bölgelerinden Türkiye’ye turist gönderen tur operatörleri, seyahat acentaları, Incoming ve Outgoing yapan tur operatörleri, Oteller, Turizm ile ilgili yapılar ve karar vericileri fuara davet edildi. Yurt dışından gelecek olan özel delegasyonlar, fuar alanında özel ayrılan B2B görüşme alanında stant sahibi turizmcilerimiz ile bir araya gelerek iş bağlantıları yapıyor.

Fuarın, komşu ve çevre ülkeler ile Türkiye’nin turizm ürünlerinin tanıtımı ve pazarlamasının yapılabileceği bir etkinlik olması hedefleniyor.

Söz konusu fuara, başlangıçta perakende ihtiyacını karşılamak üzere bölgesel, ulusal ve uluslararası turizm sektörü temsilcilerinin katılması hedeflenirken, ilerleyen yıllarda fuarın belli konularda uzmanlaşmış uluslararası bir etkinlik olması hedefleniyor.

Özel bir Turizm ve Seyahat Acentasının Organizasyon Müdürü Kazım Çağlayan’ın yaptığı açıklamalara göre, fuar 20’ye yakın ülkenin ve 30’un üzerinde ilin temsil edildiği acentaların, otellerin yer aldığı turizm fuarı olarak gerçekleştiriliyor.Fuarın bu seneki konusu ”Kültür Turizmi” ve bu amaçla sürdürülebilir turizm konferanslarının yer aldığı doğal ve kültürel miras alanlarını tanıtan konferans programları yapılıyor.

FARKLI ÜLKELERİN İKİLİ KATILIMLARIYLA İLKLER YAŞANDI

Fuar kapsamında Ukrayna, Hindistan, Moğolistan, Finlandiya, Tanzanya, Etiyopya, Sri Lanka gibi farklı farklı 20’ye yakın ülkenin sektör profesyonellerinin gerçekleştirdiği ikili görüşmeler ile ilkler yaşandı.

UKRAYNA İLK KEZ KATILDI

Ayrıca bu yıl uluslararası katılım çeşitliliğine örnek olarak, Ukrayna ilk kez fuara katıldı.

Fuarda, yapılan tüm tanıtımların uluslararası ekonomik bir değere dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Ukrayna gibi ülkelerdeki turizm hareketinin tek yönlü oluşu ve bunun Türkiye’den Ukrayna’ya turizm şekline dönüştürülerek karşılıklı hareketliliğe dönmesi bekleniyor.

Ukrayna Derneği Başkan Yardımcısı Galina Kızılkale ise son zamanlarda vizesiz ulaşım ve seyahat yöntemlerinin kolaylaştırılmasına bağlı gelişerek artan Türkiye-Ukrayna ilişkilerine değindi.

Öte yandan Galina Kızılkale Ukrayna’ya gidişin daha kolay hale gelmesi ile Ukrayna’ya daha çok turist ziyaretinin beklendiğini kaydetti.

Kızılkale, Ukrayna tanıtımlarında yer alan folklor gruplarının performasının izleyenlerden yüksek beğeni aldıklarını ve mutlu olduklarını belirtti.

Bunlara da bakın: