Ankara Büyükşehir Belediyesinden savaş mağduru Ukraynalı çocuklara destek

Güncel
Anife Bilal
19 Nisan 2022, 15:07
Anife Bilal
19 Nisan 2022, 15:07

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Rusya’nın başlattığı savaş nedeniyle Ukrayna’yı terk etmek zorunda kalan Ukraynalı çocuklara destek verdi. Ankara’da faaliyet gösteren Ukrayna Derneği, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ukrayna okulu için bina tahsis ettiğini duyurdu.

Ankara Ukrayna Derneği, savaş nedeniyle Ukrayna’yı terk ederek Ankara’ya sığınan çocukların artık derslikte ders yapma olanağına kavuştuğunu duyurdu. Yapılan açıklamada, “Ukrayna Derneğinin, Ankara Belediyesiyle yaptığı anlaşmaya göre, savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Ukraynalı çocuklar, Ukrayna okulunda eğitim almak için yeni ve ferah bir binaya sahip olacak! Artık Ankara’daki Ukraynalı çocuklar Ukraince, Türkçe, İngilizce, Matematik, Güzel Sanatlar, dans ve diğer derslere katılabilecek. Ayrıca çocuklar için başka farklı etkinlikler düzenlenecek…” denildi.

Ukrayna Derneği, desteğini esirgemeyen ve kentteki çocuk gelişimi merkezinin kapılarını Ukraynalı çocuklara açan Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

DERSLERE KATILMAK İSTEYEN UKRAYNALILAR NELER YAPACAK?

Ukrayna okulunda haftada üç gün 14.00-17.00 saatleri arasında tüm yaş grupları için derslerin yapılacağı bildirildi. Derslere katılmak isteyenlerin aşağıdaki linkteki anketi doldurması gerektiğini belirtildi.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5mddH-lP_zLPUiIMVrqdDWrbKODE4IZ1kjlUDT9IzSaHiAQ/viewform