Amazon, Ukrayna'ya siber güvenlik desteği sağlama sözü verdi

Güncel
qha muhabir
04 Mart 2022, 05:48
qha muhabir
04 Mart 2022, 05:48

Amazon’un CEO’su Andy Jassy, Rusya’dan gelen fiziksel ve çevrimiçi bir istilaya karşı savaş veren Ukrayna’nın siber güvenliğini destekleyeceğini duyurdu.

Teknoloji devi Amazon’un CEO’su Andy Jassy, 2 Mart 2022 yaptığı bir açıklamada, Ukrayna hükumeti ve şirketlerinin siber güvenliğini destekleyeceğini duyurdu.

Andy Jassy Tweitter hesabında, Ukrayna’daki durumun derinden endişe verici olduğuna ve her geçen gün daha da arttığına dikkat çekerek, Amazon’un Ukrayna halkının yanında olduğunu ve yardım etmeye devam edeceğini bildirdi.

SİBEK KORSANLARDAN UKRAYNA’YA SİBER GÜÇLER İLE MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

Andy Jassy paylaşımında ayrıca “Amazon’dan ve çalışanlarımızdan gelen bağışlarla, insanî yardım kuruluşlarını yerinde destekliyoruz, onların ihtiyaç duyan insanlara malzeme sağlaması için lojistik destek veriyoruz. Şirketlere ve hükümete siber güvenlik yardımı sağlıyoruz” ifadesini kullandı.

Rusya, Ukrayna’ya işgali başlatmadan önce ve işgal sırasında Ukrayna kurumlarına yönelik birkaç siber saldırı düzenledi. Saldırılarda Ukrayna parlamentosu da dahil olmak üzere birçok Ukrayna hükümeti web sitesi hedef alınmış ​​ve bazı bankacılık hizmetleri kesintiye uğramıştı.

Amazon daha önce insanî yardımlar için 10 milyon dolara kadar bağışta bulunma sözü vermişti.