Almata-Taşkent karayolunda otobüs devrildi: 2 ölü, 33 yaralı

Güncel
Manas
14 Mayıs 2022, 23:16
Manas
14 Mayıs 2022, 23:16

Kazakistan’ın Almata şehrinden Özbekistan’ın Taşkent şehrine giden karayolunda kaza meydana geldi. Kazakistan’ın Jambıl bölgesinde, seyir halindeki otobüs karşısından gelen TIR ile çarpıştı. Jambıl Bölge Emniyet Müdürlüğü basın servisinden yapılan açıklamada, “Kaza sonucu şoför yardımcısı ve otobüsün 2 yolcusu olay yerinde hayatını kaybetti, 33 kişi hastaneye kaldırıldı, 3’ü yoğun bakımda.” ifadesini kullandı.

Kazakistan ile Özbekistan’ın kara yolunda büyük bir kaza yaşandı. Kazakistan’a bağlı Jambıl bölgesi Acil Durum Müdürlüğü 13 Mayıs 2022 tarihinde, Özbekistan’da kayıtlı bir yolcu otobüsünün Almatı-Taşkent karayolunun 571. kilometresinde Baurjan Momuşulı köyüne altı kilometre uzaklıkta devrildiğini bildirdi.

KAZANIN NEDENİ ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Kazakistan’a bağlı Jambıl bölgesi Acil Durum Müdürlüğü, tarifeli otobüsün şoförü yağmurlu hava şartlarından dolayı direksiyon hakimiyetini kaybederken, otobüs aynı yönde seyir halindeki bir TIR ile çarpıştığını belirtti. Jambıl Bölge Emniyet Müdürlüğü basın servisinden yapılan açıklamada, “Kaza sonucu şoför yardımcısı ve otobüsün 2 yolcusu olay yerinde hayatını kaybetti, 33 kişi hastaneye kaldırıldı, 3’ü yoğun bakımda.” ifadesini kullandı. Ayrıca Kazakistan Emniyet Müdürü’ne bağlı bölge daire başkanlığı tarafından soruşturma başlatıldığını bildirdi.