Hanau'da ırkçı saldırıda ölen iki Türk vatandaşın cenazesi Türkiye'ye geldi

25 Şubat 2020, 12:18

Almanya’nın Hanau kentindeki ırkçı terör saldırısının kurbanlarından Fatih Saraçoğlu ve Gökhan Gültekin’in cenazeleri memleketlerinde toprağa verilmek üzere Türkiye’ye getirildi.

Hanau Markt Meydanı’nda düzenlenen cenaze töreninin ardından uçakla Türkiye’ye gönderilen Saraçoğlu’nun cenazesi Esenboğa Havalimanı’na, Gökhan Gültekin’in cenazesi ise İstanbul Havalimanı’na ulaştı.

SARAÇOĞLU’NUN CENAZESİ ÇORUM’A GÖNDERİLDİ

Çorum’un İskilip ilçesine gidecek olan Saraçoğlu’nun cenazesi ve ailesini Esenboğa Havalimanı’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Çorum Milletvekilleri Erol Kavuncu ve Ahmet Sami Ceylan ile Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Ankara Müftüsü Yusuf Doğan karşıladı. Karşılamanın ardından Saraçoğlu’nun Türk bayrağına sarılı cenazesi, kara yoluyla memleketi Çorum’un İskilip ilçesine götürüldü

GÜLTEKİN’İN CENAZESİ AĞRI’YA GÖNDERİLECEK

Saraçoğlu ile birlikte ırkçı terör saldırısında hayatını kaybeden Gökhan Gültekin’in cenazesi ise saat 14.00’te İstanbul’dan uçakla memleketi Ağrı’ya gönderilecek. Gültekin’in cenazesi akşam saatlerinde Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Almanya
Hanau
ırkçı saldırı
Türkiye
Bunlara da bakın: