Alman polisinden Türk vatandaşa karakolda işkence!

Güncel
Ozan Barış Erim
27 Ekim 2019, 17:24
Ozan Barış Erim
27 Ekim 2019, 17:24

Ali Osman Yayla, QHA Duisburg

Almanya’nın Duisburg kentinde Türk vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Bruckhausen semtinde, polise mukavemetten gözaltına alınan İrfan Ayas, polislerce götürüldüğü karakolda Alman polisi tarafından darp edildi.

Karakolda bir gece gözaltında kalan Ayas’ın ifadesine göre, Alman polisler ilk önce kıyafetlerini çıkardıktan sonra gözaltı süresi boyunca sabah saatlerine kadar kendisini darp etti. Sabah vardiya değişimi sonrasında gelen polis görevlilerinin kendisini bıraktığını belirten Ayas, “Bruckhausen’de yaşadığımız bir olay sonrası polis müdahalesi gerçekleşti. Alman polisleri ile aramızda tartışma yaşandı ve beni polise mukavemetten dolayı gözaltına alıp karakola götürdüler. Karakola geldiğimizde kıyafetlerimi çıkarıp beni darp etmeye başladılar. Kafama, yüzüme, sırtıma çok sayıda darbe aldım. Sabah gelen polisler beni bıraktılar. Gördüğüm işkenceden dolayı sağ kolum ve sol elmacık kemiğim kırıldı. Aldığım darbeler sonrası vücudumda oluşan hasarlardan dolayı pazartesi günü ameliyata gireceğim” dedi.

Sabah serbest bırakıldığında ambulans bile çağrılmadığını söyleyen İrfan Ayas, kendi imkanları ile ambulans çağırarak hastaneye gittiğini belirtti. Ayrıca Ayas, Alman polislerinin kendisini darp ettikten sonra oluşan kan izlerini de temizlediklerini söyledi.