Alman polisinden skandal saldırı! Alzheimer hastası Türk ağır yaralandı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
03 Nisan 2021, 13:36
Ayyıldız Huri Kaptan
03 Nisan 2021, 13:36

Almanya’da polis bir Türk’ü silahıyla vurarak ağır yaraladı. Alzheimer hastası olduğu öğrenilen 63 yaşındaki vatandaşa polisin 3 el ateş etmesi üzerine ağır yaralanması tepki çekti.

Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Krumbach beldesinde polis, 1 Nisan’da kimlik kontrolü sırasında bir Türk’ü silahıyla vurarak ağır yaraladı. Olaya ilişkin videonun ortaya çıkması sosyal medyada viral oldu. Dün meydana gelen olayla ilgili yayımlanan videoda 63 yaşındaki H.T’nin, elindeki oyuncak kamyonu polise doğru savurduğu, polisin de yakın mesafeden tabancasıyla H.T’ye 3 el ateş ettiği görüldü.

MİLLETVEKİLİNDEN TEPKİ

Konuya ilişkin Türkiye’den AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak, “Alman polisi, Alzheimer hastası Türk’e, Türk olduğunu söyledikten ve elinde oyuncak kamyonetlerin olduğu halde vatandaşımıza silah sıkıyor, vuruyor ve vatandaşımız şu an hastanede. Almanya makamları umarım gerekeni yapacaktır.” dedi.

Polisten gelen açıklamada, 1 Nisan Perşembe günü öğleden sonra Krumbach’ta polisin silahla vurması sonucu bir kişinin ağır yaralandığı doğrulandı. Polisin açıklamasında, “Biber gazı ve uyarı ateşi işe yaramadı, kişi polis tarafından ateş edilerek vuruldu ve ciddi şekilde yaralandı. Hastaneye kaldırılan kişinin hayati tehlikesi bulunmuyor.” denildi. Ardından ise olayla ilgili soruşturma başlatıldığı duyuruldu.