Alman der Spigel gazetesi, Buça katliamını işleyen Rus askerlerine ait telsiz kayıtlarına ulaştığını ileri sürdü

Güncel
Ömer Kaya
07 Nisan 2022, 18:03
Ömer Kaya
07 Nisan 2022, 18:03

Der Spiegel’in 7 Nisan tarihli haberine göre, Alman istihbaratı, katliama imza atan Rus askerlerinin telsiz kayıtlarına ulaştı. Habere göre, işgalci Rus askerleri, Ukraynalı savaş esirlerini de sorgulandıktan sonra öldürüyor.

Tüm dünyayı şoke eden Buça’daki katliam görüntüleri, dünya kamuoyunun gündeminde. Alman medya servisi Der Spigel, Alman istihbaratı BND’nin Buça’daki Rus askerlerine ait telsiz kayıtlarını ele geçirdiğini yazdı. Alman Dış İstihbarat Servisine (BND) dayandırılan haberde, BND’nin Rus askerlerinin telsiz trafiğini kaydettiğini ve bir askerin diğerine kendisinin Buça’da bisikletli birini vurduğunu söylediği ileri sürüldü.

RUS İŞGALCİLERİN ÇEKİLDİĞİ BUÇA’DAKİ KATLİAM GÖRÜNTÜLERİ DÜNYADA ŞOK ETKİSİ YARATTI

Ukrayna’da 40 gündür saldırı ve işgal girişimlerine devam eden Rus ordusu, ülkede kadın, çocuk demeden sivilleri hedef almaya devam ediyor. Önceki gün, Kıyiv yakınlarındaki Buça ve Irpin’de Rus ordusunun çekilmesinin ardından ortaya çıkan vahşet tüm dünya kamuoyunun ilgisini bölgeye yöneltti. Zira, Buça sokakları cesetlerle doluydu. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, ilk belirlemelere göre, sadece Buça’da 300’e yakın insanın katliama maruz kaldığını bildirdi.

Kremlin’den yalan rüzgarı: Peskov, Buça ile ilgili suçlamaları reddetti!

RUS ORDUSU KIYİV BÖLGESİNDE KATLİAM YAPTI

İnsan hakları kuruluşları ve haber ajansları, Buça’daki bu görüntüleri doğruladı. Kent, Rusların kontrolü altındayken sokaklarda günlerdir duran cesetlerin bulunduğunu açıkladı. Bilindiği gibi, ​​​​​​​Ukrayna’nın başkenti Kıyiv yakınlarındaki Buça şehrini Rus güçlerinden 1 Nisan’da kurtaran Ukrayna ordusu, binaları yıkılmış, sokakları ceset dolu bir şehirle karşılaşmıştı. Buça’daki cenaze hizmetleri çalışanı bu sabah yaptığı açıklamada yaklaşık 350 cesedi gömdüklerini ve hala gömülecek çok cesedinin bulunduğunu belirtti.