Aliyev duyurdu: Azerbaycan, 7 köyü daha Ermeni işgalinden kurtardı

04 Kasım 2020, 17:49

Azerbaycan ordusu, Karabağ’daki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekata devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cebrayıl, Zengilan ve Gubadlı’da 7 köyün daha Ermeni işgalinden kurtarıldığını bildirdi.

Azerbaycan Karabağ’daki 3 şehre bağlı 7 köyü daha işgalden kurtardı. Konuyla ilgili bugün açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cebrayıl, Zengilan ve Gubadlı’da yedi köyün işgalden kurtarıldığını duyurdu.

Aliyev sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Muzaffer Azerbaycan ordusu, Cebrail’in Mirek, Kavdar; Zengilan’ın Meşediismayıllı, Şefibeyli; Gubadlı’nın Başarat, Karakişiler, Karacallı köylerini işgalden kurtarmıştır. Çok yaşa Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerbaycan’dır.” ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN’IN DÜŞÜRDÜĞÜ ERMENİSTAN SAVAŞ UÇAĞI SAYISI 7’YE YÜKSELDİ

Ayrıca, 4 Kasım 2020 tarihinde Türkiye Milli Savunma Bakanlığı (MSB), saldırı hazırlığındaki bir Ermeni savaş uçağının Azerbaycan ordusu tarafından etkisiz hale getirildiğini bildirmişti. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için mücadeleye devam ediyor. Ermenistan’a ait saldırı hazırlığındaki bir SU-25 uçağı daha düşürüldü. Böylece Ermenistan’a ait düşürülen uçak sayısı 7 oldu.

Bunlara da bakın: