Borçokrak Kırım Tatar Yerel Meclisi Başkanı Rasim Bekirov vefat etti

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Kasım 2020, 12:47
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Kasım 2020, 12:47

Kırım Mühendislik ve Pedogoji Üniversitesinin hocalığını yapmış, Akmescit (Simferopol) bölgesi Borçokrak (Fontanı) Kırım Tatar Yerel Meclisi Başkanı Rasim Bekirov vefat etti.

Kırım Tatar Milli Hareketinin önde gelen isimlerinden Kırım Mühendislik ve Pedogoji Üniversitesinin hocalarından, Borçokrak (Fontanı) Kırım Tatar Yerel Meclisi Başkanı, Rasim Bekirov dün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Kırım Derneğinin bir önceki dönem Genel Başkanı Tuncer Kalkay, vefata ilişkin yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Kırım Tatar Milli Hareketinin aktif iştirakçilerinden, Kırım Mühendislik ve Pedogoji Üniversitesinin hocalarından, Akmescit-Borçokrak Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, çok değerli dostumuz, agamız Rasim Bekirov’u bugün Çin virüsü olan Kovid 19’dan kaybettik.
Vatanımız Kırım’ın işgalinden bir kaç ay önce evinde ziyaret ettiğimizde, 5 yaşında iken gönderildiği sürgün hayatı ile ilgili acı hatıralarını kaydetme imkanı bulmuş ve bu ses kaydını www.surgun.org sitesinde yayınlamıştık.
Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin.”