Akar ve TSK komuta kademesinden KKTC ziyareti

14 Eylül 2020, 10:37

Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gitti. Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, “Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası-2020 Tatbikatı“nın “Seçkin Gözlemci Günü” faaliyetlerini takip edecek.

Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Antalya’nın Kaş ilçesindeki ziyaretinin ardından dün Lefkoşa’ya geçti. Bakan Akar ve beraberindeki heyetin, KKTC’de gerçekleştirilen “Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası-2020 Tatbikatı”nın “Seçkin Gözlemci Günü” faaliyetlerini takip etmesi planlanıyor.

TATBİKAT KARŞILIKLI İŞ BİRLİĞİ İÇİN YAPILIYOR

Tatbikat, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı arasında karşılıklı eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmek üzere birleşik, müşterek ve fiili olarak icra ediliyor.

HULUSİ AKAR
KKTC
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI
ziyaret
Bunlara da bakın: