AGİT'in Ukrayna Özel Gözlem Misyonu personeli Marina Fenina Harkiv’de meydana gelen patlamada hayatını kaybetti

Güncel
Manas
03 Mart 2022, 04:19
Manas
03 Mart 2022, 04:19

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Ukrayna Özel Gözlem Misyonu personeli Marina Fenina’nın Harkiv’de meydana gelen patlamada hayatını kaybetti. Viyana AGİT Sekreterliği, Harkiv’de 1 Mart 2022 tarihinde, işgalci Rus güçleri tarafından atılan bomba sonucunda Marina Fenina’nın olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

AGİT’in, Ukrayna Özel Gözlem Misyonu çalışanı Marina Fenina Harkiv’deki patlamada hayatını kaybetti. AGİT Dönem Başkanı ve Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau’un yaptığı açıklamada, Marina Fenina’nın ailesi için erzak temin ederken atılan bombadan dolayı öldüğünü belirtti.

AGİT Dönem Başkanı ve Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ve AGİT Genel Sekreteri Helga Maria Schmid, Marina’nın sevdiklerine ve bir bütün olarak Ukrayna Özel Gözlem Misyonu’na (SMM) en içten başsağlığı dileklerini iletti. Rau, “Marina’nın ailesine en derin taziyelerimizi iletiyoruz. Marina, Ukrayna Özel İzleme Misyonu’nun (SMM) ekibinin değerli bir üyesiydi. Ukrayna’daki meslektaşlarımız, desteğimizi sunmak için ailesiyle yakın temas halinde olmaya devam  ediyor.” ifadesine yer verdi.

Ukraine-Russia news live: Russia launches major assaults on key cities as 4  countries back Putin in UN vote and 35 abstain | World News | Sky News

MARİNA FENİNA AİLESİ İÇİN ERZAK TEDARİK EDERKEN HAYATINI KAYBETTİ

AGİT Genel Sekreteri Helga Maria Schmid, Marina Fenina’ın hayatını kaybetmesi ile ilgili, “Marina, savaş bölgesine geldiği bir şehirde ailesi için erzak temin ederken öldürüldü. Harkiv’de ve Ukrayna’nın diğer şehir ve kasabalarında füzeler, mermiler ve roketler konutları, apartmanları ve şehir merkezlerini vurmaya devam ediyor. Masum çocukları, kadın erkek hepsini fark etmeksizin öldürmeye devam ediyor.” ifadesini kullandı.