Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının sırayla Türkiye'ye getirileceği açıklandı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Ağustos 2021, 10:20
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Ağustos 2021, 10:20

Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği, Afganistan’dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının sırayla Türkiye’ye getirileceğini duyurdu. Vatandaşlara kişisel güvenliklerini gözeterek, kendilerine haber verilene kadar beklemelerinin uygun olacağı ifade edildi.

Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği, Afganistan’dan ayrılmak için büyükelçilik ve konsolosluk çağrı merkeziyle iletişime geçen Türk vatandaşlarının, başvuru sıralamalarına göre Türkiye’ye getirileceğini açıkladı. Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliğinin resmi sosyal medya hesaplarından, dün itibarıyla yapılan duyuruda, Afganistan genelindeki güvenlik durumunun izlenmeye devam edildiği belirtildi. Duyuruda, büyükelçiliğin Türk vatandaşlarıyla sürekli temas halinde olduğu ve bu süreçte tahliye olmak isteyenlerin dönüşleri için gerekli eşgüdümü sürdürdükleri bildirildi.

Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türkler sırayla getirilecek - Gerçek Gazete

HABER VERİLENE KADAR BEKLEMELERİ İSTENDİ

Duyuruda, Büyükelçilik ve konsolosluk çağrı merkeziyle iletişime geçen Türk vatandaşlarının, başvuru sırasına göre Türkiye’ye getirileceği ifade edilirken, “Vatandaşlarımızın kişisel güvenliklerini gözeterek, kendilerine haber verilene kadar beklemeleri uygun olacaktır. Büyükelçiliğimiz ve konsolosluk çağrı merkezi tarafından aranarak, tahliye için davet edilen vatandaşlarımıza gerekli yönlendirme yapılacaktır.” diye kaydedildi.

Diğer yandan, Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliğine +93 79 782 82 83 ve +93 79 182 79 76 ve konsolosluk çağrı merkezine +90 312 292 29 29 telefon numaralarından ulaşabileceği belirtildi.