Afganistan'daki Mayhan Yetimhanesine TİKA yardımda bulundu

Haberler
Mehmet Berk Yaltırık
05 Nisan 2019, 16:02
Mehmet Berk Yaltırık
05 Nisan 2019, 16:02

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Mayhan Kız Yetimhanesine donanım yardımında bulunuldu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre yetimhanede tören düzenlendiği, törene Türkiye’nin Kabil Büyükelçisi Oğuzhan Ertuğrul’un, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kabil Koordinatörü Recai Kılınç’ın ve yetimhane müdürünün katıldığı bildirildi.

Törende konuşan TİKA Kabil Koordinatörü Kılınç, TİKA’nın Mayhan Yetimhanesine nevresim takımları, elbise, kitaplık, masa üstü bilgisayar, yemek masası, metal plastik sandalye, televizyon, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge, su sebili, buzdolabı, fırın, odun ve kömürlü Türk sobası desteğinde bulunduklarını, halı, perde ve sünger yer minderi temin ettiklerini, yetimhanenin farklı yerlerine Mevlana tablosu astıklarını söyledi.

Konuşmanın ardından yetimhanede kalan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildiği, törenin sonunda da öğrencilerce dans gösterisi icra edildiği aktarıldı.