AFAD, Ukrayna'da yardımlara devam ediyor: Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov'dan teşekkür mesajı

Güncel
qha muhabir
22 Mayıs 2022, 20:06
qha muhabir
22 Mayıs 2022, 20:06

Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, Ukrayna’da işgalcilerin saldırılarına maruz kalan bölgelere Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yardım kolilerinin gönderildiğini duyurdu. Umerov, yardımlarından dolayı AFAD Başkanlığına teşekkür etti.

İşgalci Rusya 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaşta, binlerce sivili hedef aldı. Sivillerin ölümüne ve Ukrayna’nın muhtelif kentlerine saldıran Rusya, alt yapı sistemlerine de zarar vermeye devam ediyor. Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, işgalcilerin saldırılarına maruz kalan Ukrayna şehirlerine yapılan yardımlardan dolayı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığına teşekkür etti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Umerov, Zaporijjya bölgesinde bugün 100 adet gıda kolisinin Ukrayna’ya teslim edildiğini duyurdu.

Umerov, paylaşımında, “Zaporijjya bölgesi SES ekibi, insanların en çok yardıma ihtiyaç duyduğu bölgedeki aktif savaş bölgeleri Orihiv, Huliapol, Komışevaha yardım gönderdi” bilgisini paylaştı. Umerov, söz konusu yardım için çalışma yürüten Lviv Meclis Koordinasyon Merkezi ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) teşekkür etti. Umerov, “Ortak çabalarla birlikte düşmanı yeneceğiz” ifadelerini kullandı.