Abdullah Avcı'nın yeni adresi Bakü olabilir

20 Şubat 2020, 17:44

Azerbaycan Futbol Federasyonu, yeni teknik direktörü belirlemek için hazırladığı listedeki hoca sayısını 6’ya düşürdü. Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı da 6 hoca arasında yer alıyor.

Azerbaycan Futbol Federasyonu’nun, boşta olan Azerbaycan Milli Takımı teknik direktörlüğü için adayları arasında olduğunu açıkladığı Abdullah Avcı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Azerbaycan Futbol Federasyonu’na yakınlığıyla bilinen, futbolpress internet sitesine göre, Azerbaycan Milli Takımı’nın teknik direktör adayları için hazırlanan geniş listesi daraltıldı. Pek çok ismin yer aldığı bu geniş listede ismi bulunan Abdullah Avcı, yapılan elemenin ardından sayısı 6’ya indirilen adaylar arasında yer aldı.

AVCİ İLE MADDİ DETAYLARDA UZLAŞMA ARANIYOR

Abdullah Avcı ile Azerbaycan Futbol Federasyonu arasında görüşmeler yapıldığı ancak anlaşma sağlanamadığı yönündeki haberlerin doğru olmadığı savunuldu. Gerçekleştirilen bu görüşmelerin halen devam ettiği, tarafların müzakereyi sürdürdüğü bildirildi. Yapılan bu görüşmelerin içeriğine dair de bilgi verilerek, bunların finansal konular olduğu aktarıldı. Maddi detaylarda uzlaşma arandığı belirtildi.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR EN GEÇ MART AYINA KADAR BELİRLENECEK

Abdullah Avcı dışında son listeye kalan iki teknik direktörün Cesare Prandelli ile Giovanni de Biasi oldukları vurgulandı. Nikola Jurcevic’in ayrılmasının ardından yeni teknik direktörün, en geç Mart ayı başına kadar belirlenmiş olacağı ifade ediliyor.

Abdullah Avcı
Azerbaycan Futbol Milli Takımı