ABD siyasetinde şok etkisi yaratan muhbir konuştu!

05 Kasım 2019, 10:54

Ukrayna lideri Volodımır Zelenskiy ile ABD Başkanı Donald Trump’ın aralarında geçen telefon konuşmasının içeriğini basına sızdıran muhbir, avukatı aracılığıyla ABD Kongresi’ne açıklama yaptı.

Kimliğinin ortaya çıkmaması konusunda ısrarcı olan muhbir, “Tüm sorulara yanıt vermeye hazır olduğumu belirttim, ancak kimliğimi ortaya çıkartacak bilgi vermeyeceğimi de beyan ederim. Muhbirlik partili olmayı gerektirmiyor. Azil süreci de benim hedefim değil. Bu yüzden gölgede kalmayı tercih ediyorum.” diye konuştu.

TRUMP’IN, ZELENSKİY’DEN İSTEKLERİ OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞTİ

Muhbirin iddiasına göre ABD Başkanı Trump’ın, Ukrayna lideri Volodımır Zelenskiy ile temmuz ayında yaptığı telefon görüşmesinde, rakibi Joe Biden ve ailesini soruşturması durumunda ABD’nin ülkesine yardım edeceğini söyledi. Ayrıca muhbirin bir diğer iddiasına göre Trump, Zelenskiy’den önümüzdeki ABD seçimlerine kadar en güçlü rakibi Demokrat Parti’nin aday adayı Joe Biden ve oğlu Hunter’ın karalanmasını talep etti. ABD Kongresi’ndeki Demokratlar da bu iddia üzerine azil soruşturması başlatmıştı.

Bunlara da bakın: