ABD First Lady'si Jill Biden'dan Anneler Günü sürprizi: Ukrayna First Lady'si Olena Zelenska'ya ziyaret

Güncel
qha muhabir
08 Mayıs 2022, 18:28
qha muhabir
08 Mayıs 2022, 18:28

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) First Lady’si Jill Biden, Ukrayna First Lady’si Olena Zelenska’yı ziyaret etti. Habersiz bir şekilde Ukrayna’yı ziyaret eden Biden, “Özellikle Anneler Günü’nde gelmek istedim. ABD halkının Ukrayna halkının yanında olduğunu göstermenin önemli olduğunu düşündüm” ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’ın eşi Jill Biden bugün Ukrayna’ya habersiz ziyarette bulundu. Biden, Ukrayna’nın batısında yer alan Ujgorod (Uzhhorod) kasabasında Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’nin (Volodimir Zelenski) eşi Olena Zelenska ile buluştu.

resim

JİLL BİDEN: ABD HALKININ, UKRAYNA HALKININ YANINDA OLDUĞUNU GÖSTERMEK İSTEDİM

ABD First Ladys’si Biden ziyarete ilişkin, “Özellikle Anneler Günü’nde gelmek istedim. Ukrayna halkına bu savaşın durması gerektiğini ve bu savaşın acımasız olduğunu ve ABD halkının Ukrayna halkının yanında olduğunu göstermenin önemli olduğunu düşündüm” açıklaması yaptı.

Savaş mağduru sivillerin sığındığı okula gelen Biden, Zelenska’ya buket çiçek verdi. Ardından ikili okulun içinde bir sınıfta görüştü. Zelenska ise, Biden’a cesur ziyareti için teşekkür etti.