ABD'deki Türk öğrencinin ödüllü filmi, Cannes Film Festivali'nde

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Eylül 2020, 15:39
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Eylül 2020, 15:39

ABD’nin New York kentinde yaşayan Türk öğrenci Nehir Onay’ın kısa belgesel filmi Cannes Film Festivali’nde gösterilecek. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online düzenlenecek kısa film festivalinde filmlere bilet satın alan izleyicilerinin ise filmleri oylama hakkı olacak.

AA’da yer alan 12 Eylül 2020 tarihli habere göre New York’ta belgesel film üzerine master eğitimi alan Nehir Onay, yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı, Cannes Film Festivali’nde gösterilecek kısa belgeseli hakkında açıklamalarda bulundu.

ÖDÜLLÜ FİLM GÖSTERİMDE OLACAK

Profesyonel bir bale kurumu ve oradaki bir koreografiyi konu alan “Sur Les Pointes” adlı projesinin Cannes’da en iyi kısa belgesel film dalında aday gösterildiğini anlatan Onay, kısa filminin daha önce New York’ta düzenlenen bir film festivalinde de ikinci en iyi belgesel film ödülünü aldığını söyledi.

Onay, projenin gelişme aşamasından dağıtımına kadar yönetmenliği ve prodüktörlüğünü kendisinin yaptığını kaydetti.

İZLEYİCİLERİN, BİLET SATIN ALARAK OYLAMA HAKKI OLACAK

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online düzenlenecek kısa film festivalinin 13 Eylül’de başlayacağını ve gösterimlerin 21 Eylül’de sona ereceğini aktaran Onay, online gösterilecek filmlere bilet satın alan izleyicilerin ise filmleri oylama hakkı olacağını kaydetti.