AB Konseyi Başkanı Michel: Modern ve demokratik bir ülke kurmanıza yardım edeceğiz

Güncel
Manas
10 Mayıs 2022, 01:01
Manas
10 Mayıs 2022, 01:01

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Ukrayna’nın Odesa şehrine giderek Ukrayna halkına destek mesajı verdi. Michel, “Kremlin yönetimi sizin özgürlük ruhunuzu yok etmek istiyor ancak bunu asla başaramayacak.” dedi.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel 9 Mayıs 2022 tarihinde, 9 Mayıs Avrupa Günü münasebetiyle Ukrayna’nın Odesa şehrine geldi ve Ukrayna halkına destek mesajı verdi. Odesa kentine gelen Michel, Avrupa Günü’ne ilişkin, “Bugün Avrupa Günü’nü Avrupa kültür ve tarihinin buluşma noktası Odesa’ya geldim. Puşkin’in de dediği gibi Odesa, Avrupa’yı hissedebileceğiniz bir yer.” ifadesini kullandı.

AB Konseyi Başkanı Micheldan Ukraynalılara "Yalnız değilsiniz" mesajı

CHARLES MİCHEL: ODESA’DAN SESLENİYORUM YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel Ukrayna halkının işgalci Rus ordusuna karşı cesaretle direndiğine dikkat çekerek, “Kremlin sizin özgürlük ve demokrasi ruhunuzu yok etmek istiyor ancak bunu asla başaramayacak. Avrupa Günü’nde Odesa’ya basit bir mesajla geldim ve buradan sesleniyorum; Yalnız değilsiniz. Biz yanınızdayız. Sizi yarı yolda bırakmayacağız. Savaş ne kadar sürerse sürsün yanınızda olacağız. Modern ve demokratik bir ülke kurmanıza yardım edeceğiz.” mesajına yer verdi.