5'nci nesil savaş uçağı ''MMU'', ilk kez TEKNOFEST’te gösterimde

14 Eylül 2019, 15:35

5’inci nesil savaş uçağının en güncel teknoloji ile Türkiye’de üretilecek olan, Milli Muharip Uçağı(MMU), ilk kez TEKNOFEST’te gösterilecek.

17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türkiye’nin ve dünyanın yakından takip ettiği milli projelerini buluşturacak.

GÖSTERİM, İLK KEZ TEKNOFESTTE

İlk kez Fransa, Paris Air Show’da tanıtımı yapılan ve dünyanın sayılı teknolojilerinden olan 5’nci nesil savaş uçağı olarak yerini alacak Milli Muharip Uçak’ın (MMU) birebir modeli ilk kez Türkiye’de TEKNOFEST’te yerini alacak.

HÜRJET ÜRÜNLERİ DE FESTİVALDE OLACAK

MMU’nun yanı sıra GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR, Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri ve HÜRJET ürünlerinin de sergileneceği festivalde; HÜRKUŞ Eğitim Uçağı uçuş gösterileri yapacak.

”MMU, DÜNYAYA BİZ DE VARIZ DEMENİN DİĞER ADI”

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, MMU’nun Türkiye’de ilk kez sergilenecek olmasına ilişkin duygularını aktarırken, “Türkiye tarihinin en önemli projesini, dünyanın yakından takip ettiği TEKNOFEST’te sergileyecek olmanın gururunu yaşıyoruz. MMU dünyaya artık “Biz de varız” demenin diğer adıdır. Üretim teknolojisi ile dünyada sadece üç ülkede üretilen 5. nesil savaş uçağını en güncel teknoloji ile Türkiye’de üreteceğiz. Bu milli projemizin gerçekleştirilmesi için gece-gündüz çalışıyoruz. Gençlerimize güvenimiz ve inancımız tam. Bu proje için dünyanın birçok önemli havacılık şirketinde çalışan Türk genç mühendisleri bünyemize kazandırdık. Bu proje Türkiye’nin yeni nesil gençlerinin eseri olacak” diye konuştu.

HÜRKUŞ GÖSTERİ YAPACAK

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından tasarlanan ve üretilen Türkiye’nin ilk özgün temel eğitim uçağı HÜRKUŞ, uçuş gösterileri ile TEKNOFEST’e katılan havacılık tutkunlarının nefeslerini kesecek.

Dünya’nın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği uçuş gösterileri ile adından bahsettiren ve geçtiğimiz yıl TEKNOFEST’te yaptığı uçuş gösterisi ile ilgi odağı olan üstün kabiliyetli özgün eğitim uçağı HÜRKUŞ ile bu yıl da izleyenlere keyifli gösteriler sunmaya hazır.

”OPERASYON ATAK”

Ulusal ve uluslararası mobil oyun takipçilerinin mobil oyun uygulamalarına “Operasyon ANKA” ile geçtiğimiz aylarda merhaba diyen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, TEKNOFEST’te ilk kez “Operasyon ATAK” mobil oyun uygulaması ile de mobil oyun severleri heyecanlandıracak.

HÜRKUŞ
Milli Muharip Uçağı
MMU
TEKNOFEST
Bunlara da bakın: