5 ilde daha maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

16 Haziran 2020, 09:55

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa’da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, 5 ilde daha maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını sosyal medya hesabından duyurdu. Koca, sosyal medya hesabında, vaka artışlarıyla dikkati çeken şehirler başta olmak üzere artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarının, valilerin başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ettiğini vurguladı.

“VİRÜSLE MASKESİZ MÜCADELE EDEMEYİZ”

Ayrıca Bakan Koca, maskenin yaptırımı bulunan bir sosyal sorumluluk olduğunu belirterek, “Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz.” diye bildirdi.

TOPLAM 42 İLDE YASAK

Son olarak 5 şehre daha getirilen maske yasağı ile birlikte maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu iller şu şekilde:

Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa.

koronavirüs tedbirleri
Türkiye
Bunlara da bakın: