31 ildeki 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı

23 Nisan 2020, 09:57

Koronavirüsle mücadele kapsamında 30 büyükşehirle Zonguldak’ta 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 27 Nisan 2020 Pazartesi saat 00.00’a kadar istisnalar hariç; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı.

Ramazan ayının başlayacak olması nedeniyle sokağa çıkma yasağının olduğu 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri marketler ve bakkallar 09.00-14.00 saatleri arasında açık olacak.

Bu kapsamda vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelliler hariç) ikametlerine en yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında marketler ve bakkallar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

KORONAVİRÜS
sokağa çıkma yasağı
Türkiye
Bunlara da bakın: