3. Parlamento Başkanları Konferansında skandal!

Güncel
Aydın TaşQHA Türkçe Yayın Yönetmeni
12 Ekim 2019, 21:10
Aydın TaşQHA Türkçe Yayın Yönetmeni
12 Ekim 2019, 21:10

İstanbul Dolmabahçe Sarayında düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılık konulu 3. Parlamento Başkanları Konferansı Açılış Resepsiyonunda skandal yaşandı.

TOPLANTIYA BAKIN KİMLER DE KATILDI?

Türkiye’nin, Rus işgali altındaki Kırım’da yapılan seçimleri tanımadığı halde buradan Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’ya seçilen Kırımlı işbirlikçi Ruslan Balbek ve Kırım Tatar Milli Meclisini “terörist” ilan ederek, Kırım’daki faaliyetlerini durduran ve kapatan sözde eski savcı Natalya Poklonskaya da konferansa iştirak etti.

RUSYA’DAN YENİ OYUN!

Kırım’ın Rusya tarafından işgali hiç bir şekilde tanımayacağını net ifadelerle dile getiren Türkiye Cumhuriyetinin bu kararı delmek için her türlü girişimde bulunan Rusya, yeni oyunuyla sahneye çıktı.

İşgal nedeniyle Türkiye’nin tanımadığı Kırım seçimlerinde Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın sözde Kırım milletvekili olarak seçilen Ruslan Balbek ve Kırım’daki Rus işgalinin ardından Kırım Tatar Milli Meclisini terörist ilan eden, işgal altındaki Kırım’da pek çok vatansever Kırım Tatarını uydurma gerekçelerle hapse gönderen sözde eski Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya da katıldı.

Söz konusu toplantıya, Rusya Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin de katılırken; Kırımlı işbirlikçi Balbek ve eski sözde savcı Poklonskaya’nın katılması tepki çekti.

KATILAN ÜLKELER

İstanbul’da düzenlenen 3. Parlamento Başkanları toplantısına Rusya, Çin, Pakistan ve Afianistan katıldı.