"23 Nisan Kosova Türkleri Çocuk Konseri" büyük beğeni topladı

Güncel
_QHA Ankara
22 Nisan 2019, 21:21
_QHA Ankara
22 Nisan 2019, 21:21

Prizren’in Şadırvan Meydanı’nda “23 Nisan Kosova Türkleri Çocuk Konseri” renkli ve bir de o kadar coşkulu bir kutlamaya dönüştü.

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı çerçevesinde 22 Nisan 2019 tarihinde Prizren Akdere kıyısında ilkokullar öğrencileri tarafından hazırlanan konser verildi. Açık havada düzenlenen konseri öğrenciler, öğretmenler, öğrencilerin ebeveynleri ve davetlilerin yanı sıra güzel havayı fırsat bilerek gezmeye çıkan çok sayıda Prizren sakini ve turistler de izledi. Prizren’deki ilkokulların en minik öğrencilerinin hazırladığı konser ilgi ve beğeniyle izlendi.

Hazır bulunanları selamlayan 23 Nisan tertipleme Kurulu Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, “geleceğin teminatı” olarak nitelendirdiği çocuklar için ve toplum için daha iyi şartlar sağlamak yükümlülüğünün bilincinde olduklarını ifade etti.

“Dolayısıyla hep beraber daha fazla çalışarak, eğitimimize daha fazla önem vererek, birliğimizi daha da güçlendirerek daha güzel bir geleceğimiz olur” diyen Bakan Yağcılar, çocuklara daha fazla çalışmak ve başarı kaydetmek çağrısında bulundu.

Selamlama konuşmasından sonra birbirinden renkli halk ve modern dans gösterileriyle devam eden “23 Nisan Kosova Türkleri Çocuk Konseri” ilgi ve beğeniyle izlendi.

 “23 Nisan Kosova Türkleri Çocuk Konseri”ni T.C. Prizren Başkonsolosu Eylem Altunya, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Numan Baş, KDTP (Kosova Demokratik Türk Partisi) milletvekili Fikrim Damka ve çok sayıda kurum ve kuruluştan temsilciler de izledi.