21 ilde DEAŞ operasyonu: 100 kişi yakalandı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Ekim 2019, 17:56
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Ekim 2019, 17:56

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde eylem arayışında olan DEAŞ’a yönelik 21 ildeki 26 operasyonda 100 kişi yakalandı.” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM) düzenlenen koordinasyon toplantısında konuşan Aktaş; FETÖ, DEAŞ, PKK olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı gösterilen mücadelenin titizlik ve kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti. Mehmet Aktaş yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde olası eylem arayışında olan DEAŞ terör örgütüne yönelik 21 ilde 26 operasyon gerçekleştirildi ve toplam 100 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medya hesapları üzerinden kara propaganda yapan 1297 hesap tespit edildi, 452 kişi gözaltına alındı ve 78 kişi tutuklandı.” bilgisini aktardı.

ASAYİŞ SUÇLARINA İLİŞKİN OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Ayrıca Aktaş, göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucu ile mücadele asayiş suçlarının önlenmesine yönelik operasyonların başarıyla sürdürüldüğünü de belirterek, “Yol kontrol noktalarında tedbirler arttırılarak devam etmekte olup, uygulama noktalarında da personelimiz gerekli hassasiyeti göstermektedir.” ifadelerini kullandı.