2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazananların hakları seneye devredilecek!

23 Haziran 2020, 17:37

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazananların ücretlerinin iade edileceğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan ve kayıt yaptıranların haklarının 2021 yılına kurasız bir şekilde devredileceğini belirtti.

KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE TAKSİTLER ERTELENMİŞTİ

Başkanlığın koronavirüs salgını nedeniyle hac ibadetinin bu yıl yapılmama ihtimalini dikkate alarak 2’nci ve 3’üncü taksitleri ertelediğine işaret edilen açıklamada, “Diyanet İşleri Başkanlığımız gelişmeleri başından beri yakından takip etmiş, bu çerçevede başta Suudi Arabistan olmak üzere İslam ülkeleri ile istişarelerde bulunmuştur. Başkanlığımız şartların olumlu yönde düzelme ihtimalini dikkate alarak acele bir karar vermemiştir.” ifadeleri kullanıldı.

SUUDİ ARABİSTAN YURT DIŞINDAN HACI ADAYI KABUL ETMEYECEK

Suudi Arabistan’ın koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını, yurt dışından hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurduğu hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu çerçevede, Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulunca belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda, 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan vatandaşlarımızdan kayıt yaptıranların kura hakları 2021 yılına kurasız olarak devredilecek, hacı adaylarının kesin kayıt ücretleri kendilerine iade edilecektir.”

Diyanet İşleri Başkanlığı
hac kurası
Bunlara da bakın: