2019 EkoAvrasya Hizmet Ödülleri sahiplerine takdim edildi

Haberler
Mehmet Berk Yaltırık
21 Mart 2019, 15:11
Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği EkoAvrasya kuruluşunun 13’üncü yılında organize ettiği “Avrasya Hizmet Ödülleri” töreni, 20 Mart tarihinde gerçekleştirildi.
Mehmet Berk Yaltırık
21 Mart 2019, 15:11

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği EkoAvrasya kuruluşunun 13’üncü yılında organize ettiği “Avrasya Hizmet Ödülleri” töreni, 20 Mart tarihinde gerçekleştirildi.

Törende Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkı sağlayan ve bu bağlamda kamuoyu oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlara ödül verildi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ankara Valisi Vasip Şahin, Eski TBMM Başkanı ve Eski Adalet Bakanı Bülent Arınç, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Adil Aliyev, Kosova Parlamentosu Milletvekili Fikrim Damka, Makedonya THP Genel Başkanı Enes İbrahim’in yanı sıra çok sayıda milletvekili, Büyükelçi, Belediye Başkanı, iş adamı ile kültür ve sanat camiasından isimlerin katıldığı ödül töreni Ankara Milli Kütüphane Konferans Salonunda düzenlendi.

EY GÜZEL KIRIM OKUNDU

Ödül töreni öncesi müzik dinletisi gerçekleştirildi. Türk coğrafyasının birçok bölgesinden eserleri seslendiren Doç. Dr. Ömer Türkmenoğlu sırasıyla Sarı Gelin (Erzurum yorumu), Çanakkale Türküsü, Ey Güzel Kırım, Hoş Gelisler Ola Mustafa Kemal Paşa, Altın Hızma, Bu Gala Daşlı Gala, Mağusa Limanı, Ölürüm Türkiyem, Çırpınırdı Karadeniz türkülerini okudu.

Törende; T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a, Irak Türkmen Cephesi Başkanı (ITC), Kerkük Milletvekili Erşad Salihi’ye, Kırım Tatar Millî Meclisi (KTMM) Başkanı, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Refat Çubarov’a, Makedonya Cumhuriyeti Meclisi Milletvekili, THP Genel Başkanı Enes İbrahim’e, Kosova Parlamentosu Milletvekili Fikrim Damka’ya, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Azerbaycan Kick Boks Federasyonu Başkanı Adil Aliyev’e, 25. ve 26. Dönem MHP Osmaniye Milletvekili ve MHP Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy’a, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca’ya, Orhaneli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu’na, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’a, MİSİAD (Memleketçi Sanayici İş Adamları Derneği) Genel Başkanı Feridun Öncel’e, KAFKASSAM Başkanı Dr. Hasan Oktay’a, Azerbaycan Yeniçağ Yayın Grubu Başkanı Agil Alasker’e, Sebilürreşad Mecmuası’na, Naz Global Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Büberci’ye, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğine, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğine, Türkmeneli TV’ye ve Avrasya Sanatları Araştırma Merkezi Başkanı Alim Korkmaz’a ödül verildi.

2019 EkoAvrasya Ödüllerine layık görülen TBMM 25. ve 26. dönem MHP Osmaniye Milletvekili ve MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Orhaneli Belediye Başkanı ve Türkiye Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Naz Global Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Büberci ödüllerini KTMM Başkanı Refat Çubarov’dan aldı.


EkoAvrasya Derneğinin 2018 yılında gerçekleştirdiği törende, “Türk Dünyası Medya” dalında ödül sahibi Kırım Haber Ajansı olmuştu.

Avrasya Hizmet Ödülleri Töreni'nde Kırım Haber Ajansı'na ödül


EkoAvrasya DERNEĞİ

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, daha yaygın olarak bilinen adıyla EkoAvrasya, Türkiye’nin küreselleşen dünyada hak ettiği yeri alabilmesi için çalışan bir grup girişimci, akademisyen ve profesyonel iş insanı tarafından 2006 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Türkiye’nin uluslararası kamuoyunda etkinliğini arttırmaya yönelik faaliyetler gerçekleştiren EkoAvrasya, Türkiye ve Avrasya ülkeleri arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel iş birliği ve dostluk bağlarının kuvvetlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar icra etmektedir.

Türkiye’nin tanıtımında büyük önem arz eden kamu diplomasisi faaliyetleri EkoAvrasya’nın önceliği olmuş ve bu alanda birçok önemli etkinliğe imza atarak Türkiye’nin stratejik iletişimine ve etkin tanıtımına yaklaşık 40 ülkede yapmış olduğu faaliyetler ile katkı sağlamıştır.