Tarayıcınız güncel değil

Site Javascript ve Cookies desteği gerektiriyor

Siteden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini indirip kurun:

MENÜ
Follow us
19 Ağustos 2022 - 13:52
#

Ekibimiz

Aydın TAŞ,
Genel Yayın Yönetmeni ve QHA Türkiye İrtibat Bürosu müdürü

2008 yılından bu yana aktif gazeteci. Türkiye ve yurt dışındaki ulusal çaptaki gazete ve televizyon kuruluşlarında muhabirlik, editörlük, program yapımcılığı, yayın yönetmenliği ve temsilcilik görevlerinde bulunmuştur. Türkiye ve Türk dünyasıyla ilgili sosyolojik ve politik konularda ihtisas sahibidir. Türkiye ve yurt dışında köşe yazarlığı yapmıştır. İyi derecede Almanca ve orta düzeyde İngilizce konuşabilmektedir, ayrıca Azerbaycan ve Kırım başta olmak üzere Türk lehçelerine hakimdir. Şubat 2018’de QHA’da göreve başlamıştır.

Ömer Cihad KAYA,
Düzeltmen

Gazeteciliğe stajyer editör olarak başladı. QHA’da Türkçe sayfa düzeltmeni ve muhabir olarak görev yapmaktadır. Ajansın ana amaçlarından biri olan Türkiye’deki ve dünyadaki Kırım Tatar diasporasına yönelik haberlerini hazırlamaktadır. İhtisas alanı başta Orta Asya Türk Cumhuriyetleri olmak üzere Türk dünyasıdır. Kırım Tatarca başta olmak üzere Türk dil ve lehçelerine hakimdir. İyi derecede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Fransızca bilmektedir. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi Anabilim Dalında yüksek lisans tezini hazırlamakta ve Yurt içinde ve yurt dışında dış politika, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında akademik kongrelerde bilimsel tebliğler sunmaktadır. Ekim 2018’de QHA ekibine katılmıştır.

Ozan Barış ERİM, Düzeltmen

Gazeteciliğe 2014 yılında başladı. Ulusal çaptaki gazete, dergi ve televizyon kuruluşlarında muhabirlik, editörlük, program sunuculuğu yaptı. Ayrıca, bir belediye başkanı ve bir milletvekiline basın danışmanlığı görevinde bulundu. Türkiye siyaseti ve ve sosyal medya ihtisas sahibidir. Güncel haberlerin yanı sıra özel röportajlar ve demeçler alarak, haber akışına katkıda bulunmaktadır. Ekim 2019’da QHA’da göreve başlamıştır.

Mehmet Berk YALTIRIK,
Hafta sonu Düzeltmeni

2016 Eylül ayından bu yana QHA Türkçede görev almaktadır. Halen hafta sonu sayfa düzeltmenliği yapmaktadır. Ayrıca hafta sonu okurların ilgisini çekecek yazılar hazırlamaktadır. Türkiye çapında korku hikayeleri alanında bir üne kavuşmuştur ve kitapları ulusal çapta ödüllere layık görülmüştür. Trakya Üniversitesi Tarih ana bilim dalında doktora tezi hazırlamaktadır.

Elzara İŞÇEN,
Çevirmen

QHA Türkçe servisine Ukraince ve Rusça kaynaklı haberlerin çevirisini yapmaktadır. Kasım 2015’te QHA’da göreve başlamıştır.

Elvina HALİLOVA,
Muhabir ve Çevirmen

Gazeteciliğe 2017 yılında başladı. Radyo, televizyon kuruluşlarında muhabirlik, program sunuculuğu yaptı. Kırım Tatarlarla ilgili kültür programlar ve projeler yönetti. Ukrayna Enformasyon Bakanlığının basın servisinde çevirmenlik yaptı. Kırım ve Ukrayna konusunda materyaller hazırlarken haber akışına katkıda bulunmaktadır. Ekim 2019’da QHA Türkçe’de göreve başlamıştır.

Ayyıldız Huri KAPTAN,
Muhabir

Gazeteciliğe stajyer muhabir olarak 2019 Mayıs ayında QHA’da başladı. Güncel, spor, eğitim ve yaşam haberlerinin yanı sıra özel röportajlar ver haberler hazırlamaktadır. Bireysel sporlara ilgi duymaktadır.

Canan Kevser SARITEPE,
Muhabir (İngilizce)

Gazeteciliğe 2018 yılında foto muhabir ve video gazeteci olarak başladı. Bu alanda video haberler, fotoğraflar, programlar ve belgesellerin çekimi ve kurgularını yaptı. Daha önce reklam ve film projelerinde yönetmen, görüntü yönetmeni ve çeşitli görevlerde yer aldı. Sinema, reklam, medya ve işletme yönetimi alanlarında ihtisas sahibidir. İleri seviye İngilizce, orta seviye Rusça ve Ukraince, temel düzeyde İspanyolca ve Almanca bilmektedir. Şubat 2020’de QHA’da göreve başlamıştır.

Emrah AKSEL,
Kurgu yönetmeni ve Kameraman

2009 yılından bu yana medyada aktif olarak çalışmaktadır. Türkiye’deki ulusal çaptaki televizyon ve prodüksiyon kuruluşlarında yönetmenlik, kurgu yönetmenliği, kurgu operatörlüğü, görüntü yönetmenliği görevlerinde bulunmuştur. Mart 2020’de QHA’da göreve başlamıştır.

QHA Türkçe yayın politikası

Kırım Haber Ajansı Türkçe servisi, basın-meslek ilkelerine ve Kırım Tatar Milli Hareketinin prensiplerine uymaya söz vermiştir. Bu çerçevede oluşturulan yayın politikası gereği doğrulanmamış her hangi bir bilgi, gerçekmiş gibi yayınlanamaz. Ancak zaruri durumlarda bazı bilgi ve gelişmeler doğrulanmadığı belirtilmek şartıyla yayınlanabilir.

Haberlerde Kırım ve Ukrayna gündemi öncelikli olarak ele alınır ve günlük ve haftalık gündem buna göre oluşur. Türkiye ve yurt dışındaki Kırım Tatar diasporalarına sağlıklı bilgi akışı sağlanır. Ayrıca Kırım ve Kırım Tatarlarının da parçası olduğu bütün Türk dünyasından kaynak haberler Anadolu Türkçesinde servis edilir.